Gmina Przasnysz, Krasne i Miasto Przasnysz z pieniędzmi na odbudowę zabytków

Ogłoszono wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wsparcie otrzyma Gmina Krasne, Gmina Przasnysz i Miasto Przasnysz.

 

We wtorek, 26 września premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Tym razem dofinansowanie otrzyma 3200 samorządowych inwestycji, w tym 4 z terenu powiatu przasnyskiego.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków jest specjalnym funduszem, który przeznacza dla jednostek samorządu terytorialnego środki finansowe na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane w należących do nich obiektach zabytkowych.

– Rozstrzygnięcie tego kolejnego naboru dotyczącego ochrony zabytków jest przede wszystkim wielką radością, bo obserwujemy, jeżdżąc po Polsce, jak wiele z tych zabytków pięknieje, jak wiele miejsc, które były zapomniane, które dla społeczności lokalnej już niewiele znaczyły – zarastały trawą – nagle stają się atrakcyjne turystycznie, nagle stają się ośrodkami życia społeczności lokalnej. Ile jednocześnie celów realizujemy poprzez ten wspaniały program – trudno naprawdę zliczyć – mówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Dofinansowane zabytki z terenu powiatu przasnyskiego:

Gmina Krasne

  • Zabytkowa Kolejka Wąskotorowa lokomotywą rozwoju Gminy Krasne i Północnego Mazowsza – Wykonanie prac konserwatorskich restauratorskich i budowlanych na zabytku – 399 000,00 zł

Gmina Przasnysz

  • Remont parkanu wokół kościoła pw. Św. Anny w Bogatem – etap II – 254 800,00 zł
  • Prace remontowo-konserwatorskie wyposażenia zabytkowego Kościoła pw. Narodzenia NMP w Świętym Miejscu oraz zabytkowej murowanej kapliczki  – 253 134,00 zł

Miasto Przasnysz

  • Rewitalizacja zabytkowego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przasnyszu w celu zachowania dziedzictwa kulturowego – 1 274 000,00 zł

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rob
rob
2 miesięcy temu

No Krasne to rozumiem, ale dlaczego reszta na kościół ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  rob

A dlaczego fundusz kościelny powiększył swoją wartość dwukrotnie w ciągu ostatnich lat?

Bo to są wierni wyborcy. Będzie deszcz lał i wiał sztormowy wiatr a i tak babcia pójdzie i na Jarusia zagłosuje. Młody zostanie w domu, a babcia pójdzie. No bo ksiądz proboszcz mówił że Jaruś to dobry chłop.

rob
rob
2 miesięcy temu

Tylko nie rozumiem dlaczego ci wierni wyborcy nie widzą paragonów w sklepach. Bo to że oglądają tylko TVP Info i słuchają radia Maryja to jestem w stanie zrozumieć że to ich ogłupia, ale chyba powinni widzieć że z każdym miesiącem na co raz mniej ich stać.

Amator
Amator
2 miesięcy temu
Reply to  rob

Przecież im wytłumaczyli, że to przez zachodni imperializm, ruską operację denazyfikacyjną, unię i Tuska. I Ameby wierzą, że prąd z polskich elektrowni opalanych polskim węglem musi być dużo droższy niż wszędzie poza Polską.

yeti
yeti
2 miesięcy temu

juz tlumacze, Stiopa wolaby zeby odbudowali dwie cerkwie przasnyskie i te wspanialy Sobór św. Aleksandra Newskiego w Warszawie na placu Defilad
a modlili sie do cara

Ciekawy
Ciekawy
2 miesięcy temu

„Rządowy Program Odbudowy Zabytków jest specjalnym funduszem, który przeznacza dla jednostek samorządu terytorialnego środki finansowe na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane w należących do nich obiektach zabytkowych” Czy koscioły należą do gminy lub miasta?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Ciekawy

Nie, nie należą. Ale dostarczają wiernych wyborców. A to już coś.

Amator
Amator
2 miesięcy temu

To nie jest kasa dla jednostek tylko przyznawana na wnioski do jednostek. W tym sensie.

yeti
yeti
2 miesięcy temu

a cerkwie dostarczaly polskich patriotow 'wygnancow’ na sybir.
Proste jak budowa cepa, Stiopa

Tutejszy
Tutejszy
2 miesięcy temu

Wszystko zrobią przed wyborami! Kaska miała iść do Dąbrowy Górnicze ale… coś tam nie wypaliło.

Kadłubek
Kadłubek
2 miesięcy temu

na szpitale nie ma, zozy ledwo zipią, drogi dziurawe… ale 1,2 milion a na kościół na który wierni dają na tacę (zbiorka na tom, na tamto, wplaty z kolędy, ) jest.