Gmina Przasnysz. Kolejne zderzenie z sarną

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia w Szli, w gm. Przasnysz. Sarna wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód.

 

W środę, 10 kwietnia o godz. 7.44 do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie, że w Szli mieszkaniec powiatu warszawskiego kierując samochodem osobowym marki Mazda CX-9 uderzył w sarnę. Zwierzę nagle wbiegło na jezdnię wprost pod samochód.

– Na szczęście podróżujący pojazdem nie ucierpiał podczas tej kolizji, a zwierzę uciekło. W miejscu gdzie doszło do zdarzenia drogowego nie obowiązuje znak A18b- dzikie zwierzęta – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy KPP w Przasnyszu.

Co zrobić gdy zauważymy zwierzę na drodze?

Czasami światła naszego samochodu mogą przykuć uwagę zwierzęcia i unieruchomić je wprost przed naszym pojazdem.

– Pamiętajmy również, aby w awaryjnych sytuacjach zawsze stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nie wychodźmy zatem z pojazdu i nie płoszmy zwierzęcia, bo możemy w ten sposób wzbudzić w nim agresję. Podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy także, że jeśli na poboczu lub na jezdni widzimy np. sarnę, należy spodziewać się, że w pobliżu jest ich więcej – informuje policja.

– Jeśli podróżując uderzymy w zwierzę, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego zdarzenia. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców. Wówczas poinformujmy służby. Nie powinniśmy rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore – dodają funkcjonariusze.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments