Gmina Przasnysz. Kolejne zderzenie z łosiem

Do zdarzenia doszło 21 września 2023r. około godziny 20.00 w miejscowości Wyrąb Karwacki. Podróżujący autem osobowym uderzył w łosia.

 

– 21 września o godz. 20:01 w miejscowości Wyrąb Karwacki (gm. Przasnysz), 47 – letni mieszkaniec Wołomina, kierując samochodem osobowym marki Dacia Duster uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię wprost pod jego samochód – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Na szczęście podróżujący pojazdem nie ucierpiał podczas tej kolizji, a zwierzę uciekło.

– W miejscu gdzie doszło do zdarzenia drogowego obowiązuje znak A18b- dzikie zwierzęta. Kierującego pouczono – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rob
rob
2 miesięcy temu

Nie wiem czy Łoś zastosuje się do tego apelu Policji

Anna
Anna
2 miesięcy temu
Reply to  rob

Dokładnie.

Lisica
Lisica
2 miesięcy temu

Czas odsstrzrlac 1/2 łosi, albo zamknac je w rezerwatach.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Lisica

Kilka dni temu chcieliście strzelać do wilków.
Więc mam radę. Zostawić wszystko w spokoju. Wilki będą zjadały losie, więc dadzą spokoj cielakom. Będzie mniej łosi i najedzone wilki. Proste?

Andrzej
Andrzej
2 miesięcy temu

Znak A18B zdaniem zarządcy drogi ,ubezpieczyciela , koła łowieckiego , Lasów Państwowych i Marszałka województwa załatwia sprawę . Szkoda tylko ,że łoś nie wie o tym że droga nie służy do „nagłego wtargnięcia przed jadący pojazd ” Jest mało prawdopodobne by nawet jadąc 40 km /h zdążyć wyhamować pojazd kiedy tuż za rowem jest zakrzaczony pas drogowy. Właściciel zwierzęcia czyli w/w nie poczuwają się by zapłacić za szkody na pojeździe . Wynika z tego wprost ,że zwierzę jest ważniejsze od dobra człowieka a Państwo na koszt kierowców uprawia sobie ochronę przyrody nie regulując pogłowia zwierząt i nie odpowiadając za szkody… Czytaj więcej »