Gmina Przasnysz: Jak się uczyć niemieckiego? Nowocześnie!

W pierwszych dniach lutego w gimnazjach w Bogatem  i Nowej Krępie odbyły się nietypowe zajęcia języka niemieckiego. Na zaproszenie koordynatorki projektu w obu szkołach, Ewy Kalinowskiej,  do tych placówek zawitała przedstawicielka projektu „Deutsch–Wagen –Tour”, Magdalena Jurowska.

DWT jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie, a jego celem jest zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli  do stosowania nowoczesnych metod nauczania. O wyjątkowości tego programu przekonać może choćby specjalnie wyposażony samochód, dzięki któremu profesjonalnie przygotowany lektor dociera do szkół i prowadzi niekonwencjonalne zajęcia z użyciem animacji językowych.

W przygotowania do zajęć zaangażowali się uczniowie, którzy zaśpiewali na powitanie pani animator  specjalnie zaaranżowane piosenki. Oprócz oprawy muzycznej uczniowie zorganizowali też wystawę dotyczącą naszych zachodnich sąsiadów. Młodzież popisała się ponadto zdolnościami kulinarnymi (oczywiście z akcentem niemieckiej kuchni). W warsztatach wzięło udział ponad 50 uczniów z każdej ze szkół.

Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli w wielu konkurencjach, zwodach i grach. Dzięki zabawie poznawali nowe słownictwo i utrwalali dotychczas poznane. Nie zabrakło „językowej gry w piłkę”, zabawy z chustą animacyjną, tańca, śpiewania piosenek, quizów, domina, puzzli i innych językowych atrakcji. Gimnazjaliści żywo zaangażowali się w warsztaty, dzięki czemu zdobyli  różne upominki z logo DWT.

– Uczniowie obu szkół mają duży potencjał, chętnie biorą udział w różnych przedsięwzięciach, organizują ciekawe wystawy, startują w konkursach, grają w spektaklach i pięknie śpiewają piosenki również w języku niemieckim – informuje nauczycielka języka niemieckiego w obu szkołach naszej gminy. – Zajęcia w ramach projektu DWT były barwne, atrakcyjne i stanowiły niezapomniane przeżycie dla uczestników. Wierzę, że taka inicjatywa wpłynie na wzrost motywacji do nauki języka niemieckiego. Lektorka mogła przekonać młodzież do tego, że nauka języka może być przyjemna i że języka naszych zachodnich sąsiadów warto się uczyć.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments