Gmina Przasnysz: Finisz projektu unijnego w Lesznie

Na taką inwestycję warto było trochę poczekać. W ostatnich tygodniach Gmina Przasnysz uruchomiła kolejny obiekt dofinansowany ze środków unijnych. W Lesznie już działa ogólnodostępna świetlica przerobiona z dawnej remizy strażackiej.

Gdyby nie środki z Unii, strażacy z Leszna mogliby czekać na odnowienie swojej siedziby jeszcze przez długie lata. Przebudowa remizy zrealizowana z programu „Odnowa i rozwój wsi” wyszła jednak wszystkim na dobre. Druhowie ochotnicy mają dzięki temu gruntownie odnowiony obiekt, mieszkańcy wsi zaś – wspólne miejsce, w którym mogą organizować ważne wydarzenia dla tutejszej społeczności. Ze świetlicy będzie można korzystać bezpłatnie, zgodnie z założeniami dofinansowania unijnego.

Jeszcze na początku 2013 roku remiza lesznieńska nie wyróżniała się niczym szczególnym. Dziś budynek, który rozrósł się dwukrotnie, przyciąga uwagę i kolorystyką, i samą bryłą. Nie mniej efektownie prezentują się jego wnętrza. Toteż pierwsi goście, którzy skorzystali z samej świetlicy podczas niedawnych zapustów, mieli same pozytywne wrażenia.

Kiedy w pobliskiej szkole 2 marca odbywały się „Mazowieckie Zapusty”, w świetlicy znajdowało się swego rodzaju zaplecze tego wydarzenia. Tu mogli m.in. odpocząć wszyscy wolontariusze pracujący przy obsłudze zapustów. Tu również trafiali nieco zmarznięci członkowie zapustnych zespołów. Dlatego swój chrzest bojowy świetlica w Lesznie już przeszła. I to nawet bez oficjalnego otwarcia – to bowiem jest planowane dopiero późną wiosną.

Wartość odebranych robót budowlanych w Lesznie wynosi dokładnie 613 933,52 złotych. Trzy czwarte z tej kwoty pokryją środki unijne. Warto też dodać, że budowa wspomnianej świetlicy była częścią większego projektu, realizowanego stopniowo od kilku lat. Już wcześniej z tego tytułu udało się zakupić na potrzeby gminne własną scenę mobilną.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments