Gmina Przasnysz. Do szkół trafiły nowe laptopy. Ruszył program ,, Zdalna szkoła”.

Gmina Przasnysz wystąpiła do Ministerstwa Cyfryzacji z wnioskiem o dofinansowanie zakupu 26 laptopów wraz z akcesoriami oraz ubezpieczeniem. W okresie przedświątecznym, nie czekając, aż wpłynie dotacja, sprzęt został zakupiony. Wniosek o przyznanie grantu złożony do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w najbliższym czasie zapewni zwrot poniesionych nakładów finansowych.

 

-Ważne, że sprzęt komputerowy już jest i został przekazany dyrektorom szkół podstawowych z gminy. Docelowo laptopy trafią do uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Przasnysz, którzy dzięki nim, będą mogli w pełni realizować zdalne nauczanie. Zamknięcie szkół spowodowane pandemią koronawirusa na pewien czas wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety niektórzy z nich nie posiadają sprzętu, na którym można realizować podstawy programowe. Zakupione laptopy użyczone zostaną najbardziej potrzebującym dzieciom, aby w czasie trwającej epidemii mogły one kształcić się na odległość – informuje gmina.

Poza wymienionymi komputerami każda ze szkół otrzymała z NASK PIB Mobilną Pracownię Komputerową składającą się 16 komputerów przenośnych.

Łącznie szkoły funkcjonujące na terenie Gminy Przasnysz pozyskały 74 laptopy, które mogą służyć uczniom do zdalnej nauki.

Po zażegnaniu niebezpieczeństwa związanego z koronawirusem, komputery wrócą do szkół i będą  nadal służyć uczniom.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tryb
Tryb
1 rok temu

Przecież jest 500+ i rodziców nie stać na choćby używanego laptopa czy komputer stacjonarny? Kto dzisiaj nie ma komputera? Cieszę się, że pieniądze z naszych podatków są tak marnotrawione.