Gmina Przasnysz czeka na oferty budowy fotowoltaicznej tężni solankowej w Świętym Miejscu

Gmina Przasnysz ma w planach budowę fotowoltaicznej tężni solankowej w Świętym Miejscu. Zainteresowane wykonaniem inwestycji firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 5 lipca.

 

Gmina Przasnysz ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące realizacji zadania pod nazwą „Budowa tężni solankowej w miejscowości Święte Miejsce”.

– W ramach inwestycji planowana jest budowa fotowoltaicznej tężni solankowej w Świętym Miejscu. Tężnia zasilana będzie panelami słonecznymi, wyposażona zostanie w zintegrowane siedziska dla osób o zróżnicowanej sprawności fizycznej. Aerozol solankowy będzie produkowany tylko w czasie, gdy system za pomocą czujnika wykryje obecność osób – informuje samorząd.

 

Kwota dofinansowania pozyskanego z Samorządu Województwa Mazowieckiego wynosi 85 143,00 zł. Budowa odbędzie się w ramach programu „Mazowsze dla klimatu 2023”. Inwestycja ma zostać wykonana do 31 października 2023 roku.

Przedsiębiorcy mogą swoje oferty składać do 5 lipca 2023 r. do godz. 10.00 w Urzędzie Gminy Przasnysz.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwer
Obserwer
10 miesięcy temu

Kolejne publiczne pieniądze wyrzucone w błoto . Nie ma bardziej potrzebnych rzeczy jak te ustrojstwo . Juz jeden taki obiekt stoi bez użyteczny koło muru cmentarnego w Przasnyszu , z którego ławek korzystają przeważnie miejscowi menele . Nie wiadomo czy to w ogóle działa.