Gmina Przasnysz: Certyfikat dla gospodarstw agroturystycznych

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju informuje, że rozpoczął się drugi nabór na certyfikat Agroturystyka przyjazna Naturze „Blisko Natury”. Certyfikat ten jest pierwszym i jedynym ekocertyfikatem w Polsce, który skupia się na ofercie przyrodniczej zamiast na infrastrukturze obiektu.

Jest on certyfikatem turystyki zrównoważonej, który przyznawany jest członkom organizacji agroturystycznych i turystycznych prezentujących ofertę (lub założenia do oferty) turystyki przyrodniczej. Przyznawany jest bezpośrednio obiektom turystyki wiejskiej oferującym turystykę przyrodniczą.

Informacja szczegółowa o naborze oraz dokumenty znajdują się tutaj. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie ankiety online – certyfikat Blisko Natury.

Przyjmowanie zgłoszeń: do 4 października 2015 r. Procedura nadawania Certyfikatu w roku 2015 jest bezpłatna.

Audyt Certyfikujący (wizytacje terenowe): październik – listopad 2015 r.

Wszystkie oferty lub założenia do oferty będą weryfikowane przez ekspertów ds. przyrody, którzy w ramach potrzeby udzielą odpowiednich rekomendacji.

Certyfikat jest nadawany w ramach projektu „Agroturystyka przyjazna Naturze 2000” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Operatorem Certyfikatu jest Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments