Gmina Przasnysz. 28-latka przekroczyła prędkość o 52 km/h. Skończyło się zatrzymaniem uprawnień i sprawą w sądzie

28-letnia mieszkanku powiatu przasnyskiego przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym aż o 52 km/h. Straciła prawo jazdy. Za wykroczenie odpowie przed sądem.

 

W miniony czwartek o godz. 20.42 w miejscowości Sierakowo, gm. Przasnysz, policjanci zatrzymali kierującą samochodem osobowym marki Renault.

– 28 – letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego, w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania, kobieta za wykroczenie odpowie przed sądem – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Policja przypomina, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

– Jeżeli taka osoba w tym okresie będzie prowadzić pojazd to okres cofnięcia uprawnień zostaje przedłużony z 3 do 6 miesięcy. Apelujemy o wyobraźnię i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, w tym nadmierna prędkość,  mogą doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych zdarzeń drogowych – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments