Gmina Krzynowłoga Mała zakupi autobus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jeszcze przed wakacjami Jerzy Humięcki, wójt gminy Krzynowłoga Mała informował o pomyśle zakupu autobusu, który będzie dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Dziś już wiemy, że z początkiem września umowa na jego zakup została podpisana.

 

W każdej gminie znajdują się osoby niepełnosprawne, które potrzebują odpowiedniego transportu do szkoły, na zajęcia rehabilitacyjne, czy też do lekarza. Jeszcze przed okresem wakacyjnym Jerzy Humięcki, wójt gminy Krzynowłoga Mała informował o próbie pozyskania środków finansowych na zakup specjalistycznego autobusu. Złożył wówczas wniosek, za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu, do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

W czwartek, 3 września gmina Krzynowłoga Mała podpisała z powiatem przasnyskim umowę na dofinansowanie ze środków PFRON zakupu autobusu dla osób niepełnosprawnych. Jego koszt całkowity to 266 tys. złotych, a dofinansowanie wyniesie ponad 186 tys. złotych. Pojazd będzie posiadał miejsca siedzące dla 21 osób, łącznie z kierowcą oraz stanowisko do kotwiczenia wózka.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Gdzie składać cv na kierowcę?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Ty się idioto na sprzątacza nie nadajesz. Gdzie Ty na kierowcę ? Psychotestów nie przejdziesz nawet.

karo
karo
3 lat temu

vw crafter