Gmina Krzynowłoga Mała z przedszkolem z prawdziwego zdarzenia? Rodzice trzymają kciuki.

W Krzynowłodze Małej funkcjonuje punkt przedszkolny, który ma swoją siedzibę w budynku szkoły podstawowej. Marzeniem wójta Jerzego Humięckiego jest, aby przeprowadzić kompleksowy remont szkolnego parteru. To umożliwi powstanie w tym miejscu gminnego przedszkola funkcjonującego w pełnym wymiarze czasu.

 

Tym samym gmina chce odpowiedzieć na potrzeby pracujących rodziców oraz ich dzieci. Władze gminy zdają sobie sprawę, że zainteresowanie powstaniem placówki jest znaczne, ponieważ brakuje tu miejsca świadczącego opiekę nad pociechami w pełnym wymiarze godzin.

W tej chwili w Krzynowłodze Małej funkcjonuje jedynie punkt przedszkolny, ale ten otwarty jest tylko przez kilka godzin. Rodzi to negatywne konsekwencje dla mieszkańców – nie pozwala na pełną aktywizację zawodową mam, bądź powoduje, że pracujący rodzice są zmuszeni szukać dodatkowej opieki dziadków, sąsiadów lub niań.

Zaplanowano, że gruntowna przebudowa obejmie parter szkoły, dlatego gmina stara się na ten cel o dofinansowanie inwestycji z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Złożyliśmy duży projekt, opiewający na kwotę 620 tys. zł. Jeżeli uda nam się pozyskać pieniądze to otworzymy przedszkole z prawdziwego zdarzenia wraz z kuchnią, która będzie zapewniać posiłki dla dzieci ze wszystkich naszych szkół. Jeżeli nie, to i tak zrobimy wszystko, żeby udało się je otworzyć. Oczywiście wówczas będzie skromniejsze, może bez tej kuchni, ale zarówno ja, jak i radni jesteśmy za tym, aby powstało jak najszybciej – poinformował wójt gminy Jerzy Humięcki, dodając, że jest zdeterminowany, żeby przedszkole zaczęło działać od następnego roku szkolnego.

Gmina zabezpieczyła już w budżecie środki w wysokości ok. 120 tys. złotych na opracowanie niezbędnej dokumentacji. Wkrótce zostanie wyłoniona firma, która wykona projekt. Na tym etapie trudno jest podać dokładny termin, kiedy można się spodziewać informacji o wynikach naboru.

 

ren


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ddd
Ddd
6 miesięcy temu

Nie przedszkole a szpital połowy zróbcie i już szukajcie ludzi do jego obsługi bo to co się dzieje…..

Radoslaw
Radoslaw
6 miesięcy temu

Za ten złożony projekt wniosek to chyba nie panu wójtowi należą się gratulacje bo to inni o to zabiegali

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
6 miesięcy temu
odpowiada  Radoslaw

To jest wspólny sukces na starcie