Gmina Krzynowłoga Mała. Radni zdecydują, czy w urzędzie będzie można płacić kartą

Radni Gminy Krzynowłoga Mała na najbliższej sesji zdecydują, czy w urzędzie będzie można płacić kartą płatniczą. Do końca 2025 roku istnieje bowiem możliwość płatności z wykorzystaniem terminala, bez ponoszenia żadnych opłat.

 

We wtorek, 26 marca odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Krzynowłoga Mała. Radni będą głosowali nad dopuszczeniem zapłaty podatków i opłat stanowiących dochody budżetu Gminy Krzynowłoga Mała za pomocą terminala.

– Podjęcie przedmiotowej uchwały umożliwia dokonywanie płatności kartą płatniczą. Możliwość zapłaty za pomocą powszechnie obowiązującej w obrocie bezgotówkowym formy płatności umożliwia korzystanie z Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego prowadzonego przez Fundację Polska Bezgotówkowa – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Udział  tym programie nie powoduje żadnych skutków finansowych ani po stronie podatnika, ani organu podatkowego.

– Korzystanie z programu w ramach upowszechniania płatności bezgotówkowych w terminalach POS jest dla Gminy bezpłatne do 31 grudnia 2025 r. Klienci urzędu, dokonujący płatności z wykorzystaniem terminala nie będą ponosić opłat za dokonanie transakcji realizowanych w ramach Programu – napisano.

 

j.b.

Sprawdź również
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dyrman
Dyrman
10 miesięcy temu

A to radni nie mają się czym zajmować? Jest chyba kierownik urzędu, który podejmuje decyzje?

Krzysztof
Krzysztof
10 miesięcy temu
odpowiada  Dyrman

Oni są jeszcze w epoce kamienia łupanego.

Ada
Ada
10 miesięcy temu

Gmina na końcu świata? W każdym sklepie, każdy konduktor w pociągu, kurier i w wielu innych miejscach mają terminale płatnicze. Taka wielka gmina i nie ma?

rob
rob
10 miesięcy temu

No szkoda że nie każą przynosić worka zboża że o ramie od roweru już nie wspomnę, czas wyborów nadchodzi trzeba odświeżyć tę gminę.

Bartek
Bartek
10 miesięcy temu
odpowiada  rob

Mózg sobie odśwież