Gmina Krzynowłoga Mała. Prawie 300 tys. złotych na szkolnictwo

Do samorządów powiatu przasnyskiego trafiają pieniądze z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” na zakup sprzętu komputerowego, który ma wspomagać rozwój uczniów.

 

Samorząd gminy Krzynowłoga Mała złożył w 2021 roku wniosek o przyznanie środków finansowych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Środki w wysokości 130.257,28 złotych pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz kapitalizacji odsetek od tych środków na rachunku.

– Środki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi,  elektronarzędzi, materiałów, innych pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy – czytamy w projekcie uchwały.

 

Dodatkowo w zmianach wydatkowych uchwały budżetowej pojawiła się informacja, że gmina Krzynowłoga Mała zamierza przeznaczyć 158.390,54 złotych na realizację zadania pod nazwą „Remont i termomodernizacja pomieszczenia szatni”. Środki na ten cel pochodzą z Rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach nagrody w konkursie Rosnąca Odporność.

– Planowana inwestycja pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo, zapewni zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego oraz ochronę przed rozprzestrzenianiem się wirusa wśród uczniów – dodaje gmina.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments