Gmina Krzynowłoga Mała. Podczas prac polowych natrafili na niewybuchy

Na dwa pociski: moździerzowy i pancerny natrafiono podczas prac polowych w gminie Krzynowłoga Mała. Niewybuchy trafiły do patrolu saperskiego.

 

W poniedziałek, 22 sierpnia około godziny 8.25 do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęło zawiadomienie o niewybuchach z okresu II wojny światowej, na które natrafiono podczas prac polowych w miejscowości Romany Karcze (gmina Krzynowłoga Mała). Zgłoszenie pochodziło od mieszkanki gminy.

– Policyjny pirotechnik potwierdził, że są to dwa pociski: moździerzowy i przeciwpancerny. Oba zostały przekazane patrolowi rozminowania saperskiego z Kazunia – informuje Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Policjanci ostrzegają, że w przypadku znalezienia niewybuchu, pod żadnym pozorem nie wolno go dotykać, potrząsać nim, przenosić ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się znajduje znalezisko, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej poinformować najbliższą jednostkę policji lub zadzwonić na nr 112. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments