Gmina Krzynowłoga Mała. Pierwszy projekt powiatowego budżetu obywatelskiego zrealizowany

Pierwsze zadanie z budżetu obywatelskiego na 2022 r. powiatu przasnyskiego zostało zrealizowane. Chodzi o projekt w gminie Krzynowłoga Mała polegający na montażu stojaków na rowery oraz metalowych serc, służących do zbiórek nakrętek, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.

 

Projekt został wyłoniony w budżecie obywatelskim głosami 168 mieszkańców. Zadanie polegało na montażu w Krzynowłodze Małej stojaka na rowery oraz kosza w kształcie serca na nakrętki. Elementy małej architektury stanęły w sąsiedztwie Gminnej Biblioteki Publicznej oraz kościoła. Kolejny stojak na rowery stanął w Skierkowiznie, a w miejscowości Ulatowo-Adamy ustawiono drugi pojemnik na korki.

Pomysłodawczynią projektu była dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej Małgorzata Budna.

 

– Cała społeczność szkolna bardzo zaangażowała się w zbieranie korków, bo ma to wymiar nie tylko ekologiczny, ale i charytatywny, polegający na pomocy osobom niepełnosprawnym. Bywało, że zebrane przez nas nakrętki – a były to naprawdę znaczne ilości – przewoziliśmy do pojemników stojących na terenie Przasnysza. Teraz zbiórka będzie mogła być prowadzona w Krzynowłodze Małej, w miejscu licznie uczęszczanym przez mieszkańców. Stanął tu także stojak na rowery – powiedziała dziękując starostwu za realizację projektu, a mieszkańcom za oddane głosy.

Koszt realizacji projektu wyniósł 6 tys. zł i został sfinansowany ze środków własnych powiatu.

W ramach gminnej części Budżetu Obywatelskiego Powiatu w 2022 r. zostaną jeszcze zrealizowane następujące zadania:

  • Sacharynek – czyli wirtualna promocja pogranicza. Projekt polega na wykreowaniu postaci Sacharynka – sympatycznego przemytnika, który stanie się wirtualnym przewodnikiem po terenach pogranicza mazowiecko-krzyżackiego, które funkcjonowało niegdyś na terenach obecnej gminy Chorzele.
  • Ustawienie lampy solarnej, która poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i​ rowerowego na drodze powiatowej w miejscowości Kobylaki-Korysze w gminie Jednorożec.
  • Ustawienie lampy solarnej, która poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i​ rowerowego na drodze powiatowej w miejscowości Dobrzankowo w gminie Przasnysz.
  • Ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów na terenie miasta Przasnysz.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments