Gmina Krzynowłoga Mała. Nie będzie progu w Marianowie, drogi zostaną doświetlone

Radni Gminy Krzynowłoga Mała  rozważali zasadność petycji złożonych przez mieszkańców wsi i sołectwa Marianowo. Progu spowalniającego nie będzie, ale na oświetlenie drogi już złożono wniosek o dofinansowanie inwestycji.

 

Kilka dni temu informowaliśmy o dwóch petycjach złożonych przez mieszkańców miejscowości i sołectwa Marianowo. Pierwsza z nich dotyczyła montażu progów spowalniających na drodze gminnej położonej w miejscowości Marianowo. Mieszkańcy twierdzą, że po przebudowie drogi, kierowcy jeżdżą po niej zdecydowanie zbyt szybko.

Druga petycja, pochodząca od mieszkańców sołectwa Marianowo, była prośbą o montaż dodatkowych lamp w miejscach niedostatecznie oświetlonych.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Krzynowłoga Mała, która odbyła się w czwartek, 30 listopada radni uznali pierwszą z petycji za niezasadną.

– W wyniku analizy jej treści oraz wyjaśnień Wójta Gminy komisja stwierdziła, że nie widzi potrzeby takiej instalacji w tym momencie. Zrozumiała jest troska o bezpieczeństwo na drodze, ale po przeprowadzeniu analizy przepływu ruchu w tej okolicy nie zostały tam stwierdzone żadne zdarzenia drogowe tj. kolizje, stłuczki czy wypadki, ponadto występuje tam małe natężenie ruchu. W związku z powyższym należy stwierdzić, iż na chwilę obecną instalowanie progu zwalniającego nie będzie konieczne – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Inaczej było w kwestii dodatkowego oświetlenia. Radni doszli do wniosku, że petycja jest jak najbardziej zasadna i już są prowadzone w tym kierunku działania.

– Wójt Gminy oraz Radni Rady Gminy zdają sobie sprawę jak ważne dla naszych mieszkańców są dobrze oświetlone drogi. Mając na względzie te potrzeby, jak również biorąc pod uwagę wysokie koszty energii elektrycznej Wójt Gminy złożył wniosek o dofinansowanie zadania polegającego na montażu solarnego oświetlenia ulicznego w miejscowości Marianowo. Wykonanie inwestycji zapewni odpowiednie oświetlenie jak również wpłynie pozytywnie na środowisko i nie będzie w okresie eksploatacji generować dodatkowych kosztów. Powyższa inwestycja planowana jest do wykonania w 2024 r – czytamy.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
2 miesięcy temu

I bardzo dobrze taka aglomeracja jak Marianowo nie potrzebuje progu zwalniającego,a radni niech dadzą spokój i nie promują się przed wyborami

Mar
Mar
2 miesięcy temu

Po poprostu drogę zaorać