Gmina Krzynowłoga Mała. Młodzi ekolodzy wybrali się na leśną wędrówkę

Uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wraz z opiekunami wybrali się do lasu. Na miejscu czekał na nich leśniczy Witold Pieniążek.

 

Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki ochoczo zabrali się za porządkowanie terenu.

– Podczas wędrówki dzieci pogłębiały swoją wiedzę dotyczącą życia lasu. Leśniczy w interesujący sposób opowiadał o symbiozie panującej pomiędzy grzybami rosnącymi w pobliżu drzew i drzewami. Zatrzymaliśmy się przy uprawie, która za kilkadziesiąt lat będzie pięknym lasem. Po drodze mijaliśmy ambony, które służą myśliwym do wypatrywania dzikiej zwierzyny. Leśniczy pokazał uczniom mech porastający drzewa i wskazał, jak na tej podstawie określić kierunek świata – opowiadają opiekunowie wycieczki.

 

Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które leśniczy udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Leśna wędrówka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Na pamiątkę aktywnej lekcji przyrody uczniowie otrzymali drobne upominki i słodycze.

– Wizyta w lesie i spotkanie z leśniczym bardzo spodobało się wszystkim uczestnikom. Serdecznie dziękujemy panu Witoldowi i już jesteśmy gotowi na następne spotkanie i pomoc w  dokarmianiu ptaków w okresie zimowym. Współpraca z panem Witoldem Pieniążkiem i Nadleśnictwem Przasnysz to same korzyści i przyjemność – podsumowują spotkanie.

Opiekunkami uczniów były: Aneta Roman, Ewa Rudzińska, Agnieszka Szemplińska, Elżbieta Chmielińska.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments