Gmina Krzynowłoga Mała: LGD szkoli naszą społeczność

Członkowie Lokalnej Grupy Działania „Ciuchcia Krasińskich” od gminy Krzynowłoga Mała rozpoczęli cykl szkoleń w powiecie przasnyskim skierowany do lokalnych społeczności. Zajęcia, które odbyły się 19 sierpnia, miały pomóc w odkryciu nowych dróg pozyskiwania środków unijnych – nie tylko przez samorządy gminne, lecz także przez samych mieszkańców.

W programie zajęć, które zorganizowano w Urzędzie Gminy, znalazły się m.in. takie punkty, jak zasady Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020, metody angażowania społeczności lokalnych w tworzeniu lokalnych strategii rozwoju czy możliwości pozyskiwania środków unijnych dzięki współpracy z LGD „Ciuchcia Krasińskich”. Po części teoretycznej odbyły się także warsztaty, mające włączyć do współpracy sektory publiczny, gospodarczy i społeczny.

W warsztatach wziął udział m.in. wójt gminy Krzynowłoga Mała Jerzy Humięcki, który bardzo optymistycznie podchodzi do współpracy w ramach LGD. Zdaniem włodarza gminy ta współpraca jest przykładem na to, że wspólne działanie daje nie tylko satysfakcję, lecz także wymierne korzyści finansowe.

Dzięki uczestnictwu w LGD „Ciuchcia Krasińskich” gmina Krzynowłoga Mała zrealizowała szereg projektów infrastrukturalnych i społecznych. Środki z tego źródła pomogły m.in. w zorganizowaniu wielu imprez plenerowych, pobudowaniu placów zabaw na terenie sołectw czy poprawie bazy edukacyjnej w szkołach gminnych. Wójt Jerzy Humięcki ma nadzieję, że najbliższe lata okażą się tak samo owocne, jak okres programowania z lat 2007-2013.

DSC00639

DSC00640

DSC00641

DSC00642

DSC00643

DSC00644


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments