Gmina Krzynowłoga Mała kolejny rok bez funduszu sołeckiego

Radni gminy Krzynowłoga Mała kolejny raz zdecydowali o rezygnacji z funduszu sołeckiego. Podjęta pod koniec marca uchwała będzie dotyczyła 2024 roku.

 

Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy, które są przeznaczane dla danego sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Jego wysokość jest uzależniona od zamożności samorządu. W ustawie o funduszu sołeckim podany jest wzór, za pomocą którego oblicza się wysokość środków przypadających na dane sołectwo.

W czwartek, 30 marca podczas sesji Rady Gminy Krzynowłoga Mała, radni przyjętą uchwałą nie wyrazili zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy Krzynowłoga Mała środków finansowych stanowiących fundusz sołecki w 2024 roku.

 

W gminie Krzynowłoga Mała jest wyodrębnionych aż 41 sołectw. Radni o nieprzyznawaniu środków na fundusz zdecydowali również w ubiegłym roku.

Decyzje argumentują m.in. chęcią racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi i zabezpieczeniem pieniędzy na wkłady własne do inwestycji, na które urząd pozyskuje środki zewnętrzne.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kacha
Kacha
5 miesięcy temu

Tak będziemy głosować, jak nasi radni pracują na rzecz sołectw. Dużo obiecywali ,a nic dobrego nie zrobili,a słychać że kampanię sobie robią

Ewelina
Ewelina
5 miesięcy temu

Ten wójt z Krzynowłoginto nic nie robi dla gminy aby swoich znajomych rodziny i przydupasom załatwić pracę wybory zmienić wojta