Gmina Krzynowłoga Mała. Ile rodzice zapłacą za przedszkole?

W czasie najbliższej sesji Rady Gminy Krzynowłoga Mała radni pochylą się nad projektem uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przedszkolach dzieciom zapewnia się pięć godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki niezależnie od tego, w której godzinie zostaną przyprowadzone przez rodziców do przedszkola.

Za każdą kolejną godzinę rodzice muszą jednak zapłacić. Zgodnie z art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych organ prowadzący np. rada gminy ustala wysokość opłat za świadczenia udzielane przez przedszkole w czasie przekraczającym powyższy bezpłatny wymiar zajęć, dlatego też w różnych miejscowościach opłata ta może być inna.

 

Warto dodać, że wysokość opłaty nie może być wyższa niż 1 zł, ale kwota podlega waloryzacji. Jak podano w obwieszczeniu Ministra Edukacji i Nauki od dnia 1 września 2023 r. maksymalna wysokość kwoty opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego po waloryzacji wynosi 1,30 zł.

Do ustalenia stawki przymierza się rada Gminy Krzynowłoga Mała. W projekcie uchwały, która zostanie poddana pod głosowanie na najbliższej sesji, znalazły się następujące zapisy:

„Wysokość opłaty, o której mowa w ust. 1, za każda rozpoczęta godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu wynosi:.

1)  1,00 zł ( jeden zloty ) za dziecko korzystające ze świadczeń;

2) 0,70 zł ( siedemdziesiąt groszy) za drugie i kolejne dziecko z rodziny, korzystające równocześnie ze świadczeń w przedszkolu Gminy Krzynowłoga Mała”.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalina
Kalina
25 dni temu

Radni niech dołożą że swoich wysokich diet ,przecież mają z czego pracują i w godzinach pracy zdążą na sesję

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
25 dni temu
Reply to  Kalina

8 stówek za chwilę będziesz co miesiąc brać na bombelka. To jeszcze radny ma dokładać?

Adam
Adam
25 dni temu

Nasi radni nie są skorzy do pomagania