Gmina Krzynowłoga Mała: Etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej

O tym, co młodzi ludzie wiedzą na temat zapobiegania pożarom, mogliśmy dowiedzieć się w poniedziałek, 23 lutego. Tego dnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Krzynowłodze Małej odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Do zabawy stanęło łącznie 16 dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy, które rywalizowały w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy o sposobach zapobiegania pożarom. Najlepsi uzyskali nie tylko tytuły i nagrody, lecz także przepustki do walki w finale powiatowym OTWP.

Wyniki w gminie przedstawiają się następująco:

kategoria szkoły podstawowe

  1.  Adrian Merchel – Zespół Szkół w Krzynowłodze Małej
  2.  Adrian Kimona – Szkoła Podstawowa w Romanach-Seborach
  3.  Julia Smolińska – Szkoła Podstawowa w Romanach-Seborach

kategoria gimnazjum

  1. Aleksandra Serafin
  2. Bartłomiej Kimona
  3. Zuzanna Wódkiewicz (wszyscy z PG w Krzynowłodze Małej)

Nagrody dla zwycięzców (encyklopedie oraz akcesoria sportowe: piłki, rakietki do tenisa stołowego, gogle pływackie) ufundował wójt Jerzy Humięcki.

Członkowie jury: Leonard Mikołajewski (wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP), Katarzyna Tarkowska (przedstawiciel Nadleśnictwa Przasnysz) oraz Marek Cichowski (komendant gminny OSP) byli pod wrażeniem wiedzy uczestników konkursu i starali się dopingować każdemu startującemu. Najlepszym zaś życzyli powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się 27 marca w Przasnyszu.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments