Gmina Krzynowłoga Mała: Eliminacje powiatowe do turnieju wiedzy pożarniczej

W ostatnim dniu marca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzynowłodze Małej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ich organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przasnyszu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Na tym szczeblu eliminacji wzięło udział 25 osób – finalistów turniejów gminnych i środowiskowych z następujących gmin: Chorzele, Jednorożec, Krzynowłoga Mała oraz z miasta Przasnysz. Eliminacje przeprowadzono w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszym etapie eliminacji uczestnicy odpowiadali na 25 pytań testowych o różnym stopniu trudności dla poszczególnych grup wiekowych. Do eliminacji finałowych – ustnych – zakwalifikowano po 3 uczestników eliminacji pisemnych, którzy losowali zestawy po trzy pytania. Zwycięzcą rozgrywek finałowych byli zawodnicy, którzy uzyskali największą łączną liczbę punktów z odpowiedzi ustnych.

Wyniki eliminacji powiatowych:
I. Szkoły podstawowe:

  1. Dorota Enerlich – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chorzelach.
  2. Aleksandra Nachtygal – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chorzelach.
  3. Robert Wywigacz – Szkoła Podstawowa  w Olszewce

II. Gimnazja:

  1. Tomasz Folga – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach
  2. Jakub Danelski – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach
  3. Magdalena Knabeldorf  – Publiczne Gimnazjum im. Św.St. Kostki w Jednorożcu

III. Szkoły ponadgimnazjalne:

  1. Joanna Rudzińska – LO im. KEN w Przasnyszu
  2. Kinga Piórkowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach
  3. Piotr Moszczyński – LO Jednorożec

W składzie jury zasiadał st. kpt. Jarosław Andruszkiewicz, st. ogn. Olga Król z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, a także Katarzyna Tarkowska z Nadleśnictwa Przasnysz, Druh Bogdan Kruszewski Komendant Gminny ZOSP RP w Krzynowłodze Małej oraz Druh Bogdan Rzepczyński, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Przasnyszu.

Eliminacje wojewódzkie Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbędą się 29 kwietnia w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach (pow. radomski). Wezmą w nich udział zwycięzcy etapów powiatowych. Z naszego powiatu zakwalifikowały się następujące osoby:

Dorota Enerlich – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chorzelach.
Tomasz Folga – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach
Joanna Rudzińska – LO im. KEN w Przasnyszu

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” jest organizowany już od 40 lat. Eliminacje powiatowe w naszym regionie są przeprowadzane od roku 1999. Od tego właśnie roku zadanie to było realizowane we współpracy z Starostwem Powiatowym w Przasnyszu.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Bogdan Rzepczyński w imieniu organizatorów podziękował uczniom i ich opiekunom, a także sponsorom, którzy wsparli ideę konkursu: Zarządowi Powiatu Przasnyskiego, Komendzie Powiatowej PSP w Przasnyszu,  Nadleśnictwu w Przasnyszu oraz Wójtowi Gminy Krzynowłoga Mała, a także Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzynowłodze Małej. Na szczególne podkreślenie zasługuje udział Starostwa Powiatowego w Przasnyszu w  realizacji zadania publicznego, jakim było wsparcie eliminacji Powiatowych XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Formą włączenia było przyznanie dotacji ze środków publicznych na nagrody dla zwycięzców i uczestników eliminacji. Finansowe oraz rzeczowe wsparcie powyższych eliminacji było także ze strony Nadleśnictwa Przasnysz, oraz Urzędu Gminy w Krzynowłodze Małej.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments