Gmina Krzynowłoga Mała. Dostawcze Iveco zderzyło się z łosiem

W Romanach – Seborach (gm. Krzynowłoga Mała) doszło do zderzenia samochodu dostawczego Iveco z łosiem.

 

W piątek, 6 października o godzinie 19.03 w miejscowości Romany – Sebory (gm. Krzynowłoga Mała) doszło do zderzenia samochodu dostawczego z łosiem.

– 63 – letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego, kierując samochodem marki Iveco uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię wprost pod jego samochód – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Zwierzę nie przeżyło uderzenia, zostało zabezpieczone przez odpowiednie służby.

Policja przypomina, by w okolicach lasów zachować szczególną ostrożność na drogach, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze, powinniśmy natychmiast zwolnić. Nie próbujmy na siłę wyprzedzać zwierzęcia, a raczej pozwólmy mu spokojnie przejść na drugą stronę, jeśli już jest na jezdni.

Pamiętajmy, że zwierzę jest nieobliczalne i podczas próby wyprzedzania, może wbiec nam wprost pod koła samochodu. Nie zapominajmy także o tym, że zwierzęta kopytne najczęściej przebywają w stadzie, więc jeśli już jedno zwierzę przebiegnie nam przed maską, za chwilę może pojawić się kolejne.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
1 miesiąc temu

Wybić te dziadostwo albo zróbcie na tym odcinku barierki ochronne !! Tyle ludzi już tam się przejechało przez te obrzydle zwierzę

rob
rob
1 miesiąc temu
Reply to  Kierowca

barierki może i tak ale te zwierze jest u siebie ato ludzie pierdzielneli sobie drogę przez las

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Kierowca

Może nie koniecznie wybić ale realnie o nie dbać zamiast robić tylko szum wokół ochrony przyrody . Odcinek lasu na tej trasie jest stosunkowo krótki (myślę że około 1,5 km ) .Wystarczyłoby albo go wygrodzić albo usunąć drzewa w pobliżu drogi powiedzmy w pasie 10 m z każdej strony . Jadący miałby o wiele większe szanse wyhamować pojazd widząc co dzieje się wokół drogi . Dzisiaj jak zobaczę łosia , jelenia ,dzika czy sarnę dopiero jak przekracza rów to nawet jadąc 50/godz. nie mam szans zatrzymania pojazdu.