Gmina Krzynowłoga Mała. Chcą progu zwalniającego i dodatkowego oświetlenia

Do wójta gminy Krzynowłoga Mała Jerzego Humięckiego wpłynęły dwie petycje od mieszkańców miejscowości i sołectwa Marianowo. Pisma zostały przekazane do rozpatrzenia radzie gminy. Radni pochylą się nad nimi na najbliższej sesji, która odbędzie się 30 listopada.

 

Pierwsza z petycji dotyczy montażu progów spowalniających na drodze gminnej położonej w miejscowości Marianowo. Mieszkańcy twierdzą, że po przebudowie drogi, kierowcy jeżdżą po niej, zdecydowanie zbyt szybko.

– Ulica w miejscowości Marianowo kilka lat temu została odnowiona, co spowodowało, że auta, ciągniki rolnicze oraz samochody ciężarowe przemieszczają się na tym odcinku ze znacznie większą prędkością niż dotychczas. Jesteśmy zaniepokojeni „piractwem drogowym”, które od dłuższego czasu obserwujemy. Osiągane prędkości kierowców znacznie przekraczają prędkości dozwolone w terenie zabudowanym – informują mieszkańcy.

Dodają, że w ich miejscowości mieszka dużo rodzin z dziećmi. Mieszkańcy przy drodze spacerują, dzieci uczą się jeździć na rowerach.

– Droga ma wzniesienie, co ogranicza widoczność pieszym, jednak kierowcom to nie przeszkadza i nie dostosowują prędkości do tego stopnia, by zminimalizować niebezpieczeństwo. W ostatnim czasie zdarza się dużo wypadków drogowych, w naszej gminie, jak również w powiecie przasnyskim, co powinno być wyraźnym sygnałem, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo szczególnie najmłodszych mieszkańców – dodają.

Druga petycja, pochodząca od mieszkańców sołectwa Marianowo, to prośba o montaż dodatkowych lamp w miejscach niedostatecznie oświetlonych.

– Przy ulicy w miejscowości Marianowo są zamontowane lampy, które niedostatecznie oświetlają ciąg drogowy. Po zmroku tereny nieoświetlone są niebezpieczne, a najbliżej położone lampy nie dają nawet najmniejszego światła – piszą mieszkańcy.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
3 miesięcy temu

To nie jedyna w gminie droga ,która powinni się zająć pod wzgledem bezpieczeństwa i oświetlenia

Adam
Adam
3 miesięcy temu
Reply to  Marek

Tym tłumokom to się w głowach przewraca

Anka
Anka
3 miesięcy temu
Reply to  Adam

To wszystko przed wyborami ,bo ci sami radni będą startować więc na koniec kadencji chcą zabłysnąć

Anka
Anka
3 miesięcy temu
Reply to  Marek

A od kiedy Marianowo ma ulicę, tak jak krzynowloga mala jest miastem

Obserwator
Obserwator
3 miesięcy temu

Petycje… a sami ostro cisną z bloku.

Boroxyz
Boroxyz
3 miesięcy temu

Jacy mieszkańcy ja się pytam, no jacy???
Jedna osóbka to nie wszyscy…

Marcin
Marcin
3 miesięcy temu

Najpierw to niech Gmina zrobi żwirówki, bo dziura dziurę pogania, że nie da się przejechać! Później niech powycina gałęzie, bo dwa samochody nie są w stanie się minąć, a jak już się uda, to samochód zarysowany! A na koniec niech zrobią oświetlenie w tych wioskach co ich wogóle nie ma!

Jamal
Jamal
3 miesięcy temu

Remontowanie drogi po czym montowanie na niej progów zwalniających to jakaś wyższa logika musi być. Pozbywamy się dziur, nierówności, po czym sami montujemy nowe 🙂 Na szczęście z drogi w Marianowie korzysta tylko kilku lokalnych mieszkańców, więc jeśli takie mają życzenie to niech im gmina montuje (o ile nie ma ważniejszych wydatków), ale to właśnie ci sami lokalni mieszkańcy będą codziennie po tym progu jeździć, niszczyć zawieszenie, hamulce swoich samochodów

Przasnyszanek
Przasnyszanek
3 miesięcy temu

Spacerować to po parku czy deptaku można, a nie po drodze. Dzieci uczyć jazdy rowerem na podwórku można, a nie na drodze gminnej.

Mar
Mar
3 miesięcy temu

Próg zwalniający. A ludzie z obornikiem niech przestaną jeździć

Obserwator
Obserwator
3 miesięcy temu

Na końcu asfaltu niech zrobią

Mar
Mar
3 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Na środku wsi niech zrobia.