Gmina Krzynowłoga Mała będzie gospodarzem tegorocznych dożynek powiatowo – gminnych

Rada Powiatu Przasnyskiego przyjęła uchwałę w sprawie powierzenia Gminie Krzynowłoga Mała organizację Dożynek Powiatowo – Gminnych w 2023 roku.

 

Rada Powiatu Przasnyskiego powierzyła Gminie Krzynowłoga Mała prowadzenie zadania publicznego z zakresu kultury i promocji Powiatu dotyczącego organizacji we wrześniu 2023 roku Dożynek Powiatowo – Gminnych: święta nawiązującego do kultury i tradycji ludowej,

Na ten cel Gmina Krzynowłoga Mała otrzyma od Powiatu Przasnyskiego dotację celową w wysokości 20 tys. zł.

– Dożynki to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów rolniczych, od wieków zakorzeniony w naszej kulturze. Coroczne obchody Święta Plonów w powiecie przasnyskim stanowią cenny przejaw kultywowania wyjątkowej tradycji święcenia darów ziemi, dzielenia się chlebem oraz wspólnego świętowania. Ten radosny dzień jest ukoronowaniem całorocznego trudu rolników i ich rodzin. To hołd i wyraz szacunku złożony wszystkim rolnikom za ich ciężką pracę oraz przywiązanie do ziemi – czytamy w uzasadnieniu.

– Dotychczas coroczna organizacja Święta Plonów polegała na współpracy samorządu powiatowego z samorządami gminnymi z terenu powiatu przasnyskiego. Nowe doświadczenie pokazało, że warto otworzyć się na inne samorządy gminne, między innymi ze względu na ciekawe pomysły oraz możliwość zaprezentowania walorów danej gminy mieszkańcom całego powiatu. Gospodarzem tegorocznej imprezy będzie Gmina Krzynowłoga Mała – napisano.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments