Gmina Krasne z dofinansowaniem na budowę hali sportowej

Gmina Krasne znalazła się wśród beneficjentów rządowego Programu Olimpia realizowanego na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

 

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal sportowych. Jak podaje PAP, „na budowę wybranych w pierwszym naborze hal resort przeznaczy ponad 730 mln zł. Budowa pierwszych obiektów rozpocznie się jeszcze w 2023 r.”.

– Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

 

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

Wśród beneficjentów programu znalazła się gmina Krasne, która pozyskała pieniądze na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Zielonej. Gmina otrzymała kwotę: 2 605 000 zł.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments