Gmina Krasne przyjmie uchodźców z Ukrainy. Na ten cel przystosuje remizę OSP

Wójt gminy Krasne i Ochotnicza Straż Pożarna w Krasnem zdecydowali się na przygotowanie 20 miejsc dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

 

O fakcie przystosowywania remizy do tego celu poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna z Krasnego.

„Informujemy, że rozpoczęły się prace nad przystosowaniem remizy OSP Krasne dla uchodźców wojennych z Ukrainy (…) Na dzień dzisiejszy będziemy przygotowywali 20 miejsc” – czytamy.

Pomysł, by przyjąć uchodźców jest wspólną inicjatywą OSP i Gminy Krasne. Mieszkańców Ukrainy gmina planuje przyjmować od 21 marca.

 

– Gmina wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną postanowiła dostosować dany obiekt pod miejsca dla uchodźców w celu pomocy w tej wyjątkowej sytuacji – mówi nam wójt gminy Michał Szczepański.  -W remizie OSP w Krasnem, są trzy łazienki, jedna toaleta męska, jedna toaleta damska i będzie jedna łazienka z prysznicem, ten bowiem zamontujemy w najbliższych dniach. Nie potrzebne są tu większe prace budowlane – komentuje nasz rozmówca.

W remizie wkrótce pojawią się łóżka, które gminie udostępnili harcerze. Brakuje jednak innych rzeczy: „Potrzebne są koce, pościel, środki czystości oraz żywność z długim terminem przydatności. Wszystkie dary można przynosić do Urzędu Gminy Krasne lub do OSP Krasne kontakt tel. 517 981 602”.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments