Gmina Krasne. Przekroczył prędkość o 61 km/h. 19-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące

19 – latek jechał z prędkością 111 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Młodzieniec został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 14 punktów karnych.

 

W poniedziałek, 30 października o godz. 18.26 w Wężewie, gm. Krasne policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego za zbyt szybką jazdę.

– 19 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego kierując pojazdem marki BMW poruszał się z prędkością 111 km/h w obszarze zabudowanym – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 14 punktów karnych i zatrzymano prawo jazdy.

Policja przypomina, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozsądek na drodze.

– Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – informuje policja.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Więcej patroli powinno być na drogach albo radary, nauczą jeździć młodych samochodami rodziców

Xdxdxd
Xdxdxd
1 miesiąc temu
Reply to  Arkadiusz

A to ty niby pierwszych aut na rodziców nie miałeś od razu było cię stać na ubezpieczenie i opłacenie silnika o pojemności 3 litrów przez takich jak TY teraz są silniki o pojemności kartona na mleko więc głupot nie pisz

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Xdxdxd

Akurat ten kierowca jechał swoim bmw 3.0

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Ale co było starsze? Auto, czy kierowca?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Xdxdxd

Ja prdlę, ale masz argumenty.
19 latek który w zabudowanym przekracza prędkość o 61 kmh powinien tracić prawko na rok minimum, a nie na 3 miesiące.

Krystian
Krystian
29 dni temu

I ten debil jeszcze się tym chwali na fejsbuku.
facebook.com/reel/2493343050847012/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v