Gmina Krasne. Przedszkolaki z Zielonej odwiedziły wójta Michała Szczepańskiego

We wtorek, 21 maja przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej wraz z wychowawcą odwiedziły Urząd Gminy w Krasnem. Miały okazję spotkać się z wójtem Michałem Szczepańskim.

 

– Pan wójt przywitał nas bardzo serdecznie, wręczył każdemu dziecku upominki i zaprosił do swojego gabinetu. Przedszkolaki z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po gabinecie, szeptem wymieniały swoje spostrzeżenia – relacjonuje szkoła.

Michał Szczepański opowiedział swoim gościom o genezie powstania herbu gminy Krasne, a także skąd pochodzi nazwa miejscowości.

– W dalszej części opowiedział o swojej pracy, oprowadził nas po urzędzie zapoznając z jego funkcjonowaniem. Dzieci dowiedziały się również czym jest i na jakich zasadach funkcjonuje Rada Gminy. Zasiadając przy stole na sali konferencyjnej przez chwilę mogły się poczuć jak przedstawiciele samorządu. Dowiedziały się, że są w miejscu w którym zapadają najważniejsze decyzje w gminie, a wójt jest odpowiedzialny za różne projekty, finansuje ważne przedsięwzięcia, dba o porządek w gminie – opowiada szkoła.

Dzięki wizycie w urzędzie dzieci poszerzyły swoje wiadomości, a także poznały funkcjonowanie samorządu.

– Przede wszystkim jednak przedszkolaki poznały gospodarza naszej Gminy. Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi Michałowi Szczepańskiemu za tak gościnne i miłe przyjęcie, za poświęcony czas i uwagę oraz za przekazanie cennych wiadomości. Ta wyjątkowa wizyta na pewno pozostanie w pamięci najmłodszych – dziękują.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments