Gmina Krasne. Nielegalne składował i palił odpady. Zapłaci mandat

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie otrzymał zgłoszenie dotyczące nielegalnego składowania odpadów w miejscowości Helenów (gmina Krasne). Tworzywa sztuczne były palone bezpośrednio na gruncie.

 

Po otrzymanym zgłoszeniu inspektorzy WIOŚ w Warszawie Delegatura w Ostrołęce przeprowadzili działania na podstawie art. 10b u. o IOŚ polegające na wizji terenowej wspólnie z funkcjonariuszami policji.

– Podczas wizji terenowej ujawniono, że na wskazanej posesji, bezpośrednio na gruncie, były spalane odpady. Pozostałości po spalaniu jednoznacznie wskazywały, że w przedmiotowym miejscu spalano odpady z tworzyw sztucznych. Na sprawcę nałożono grzywnę w drodze mandatu karnego – informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie.

– Na posesji panował ogólny nieład i nieporządek spowodowany przez zalegające m.in. odpady komunalne składowane w nieuporządkowany sposób. Osoba zarządzająca posesją zobowiązała się przekazać odpady podmiotom uprawnionym do gospodarowania odpadami – podaje WIOŚ.

 

Inspektorzy planują ponowną interwencję w celu weryfikacji czy z przedmiotowego terenu zostały usunięte odpady oraz pozostałości po ich spalaniu.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments