Gmina Krasne. Doraźne łatanie nie przynosi skutku.

Mieszkańcy alarmują o tragicznym stanie nawierzchni drogi Krasne – Elżbiecin – Zakrzewo, która przypomina księżycowy krajobraz i rujnuje zawieszenie. Wójt gminy Krasne Michał Szczepański zapewnia, że drogę załatano w lipcu, ale zdaje sobie sprawę z konieczności przeprowadzenia poważniejszych prac modernizacyjnych, które mają być zakończone jeszcze w obecnej kadencji.

 

„W asfalcie jest tyle dziur do załatania, że jest potrzebna bieżąca, a nie tylko wiosenna naprawa wyrw. Czyżby we wsi Elżbiecin nie było radnego gminnego lub sołtysa, aby zadbali o sprawy wiejskie? Do obecnej chwili władze gminy nic nie zrobiły” – Wiadomość o takiej treści dostaliśmy od czytelnika 13 lipca br.

W związku z tym zwróciliśmy się do wójta gminy Krasne z następującym zestawem pytań: Czy władze gminy są świadome rangi problemu, czy radny z tego okręgu bądź sołtysi informowali o sprawie? Czytelnicy dowodzą, że doraźne łatanie ulicy nie rozwiązuje problemów. W którym roku droga przeszła gruntowną modernizację oraz kiedy nastąpi jej  ponowna przebudowa? Czy  na remont są zabezpieczone środki w budżecie gminy? Czy gmina wnioskowała o zewnętrzne środki na ten cel? Czy przebudowa jest w nieco odleglejszych planach? Kiedy? – dopytywaliśmy.

Na drodze prowadzącej do i przez Elżbiecin dokonano bieżących napraw w lipcu – usłyszeliśmy od wójta. – W tej miejscowości jak najbardziej jest sołtys i jest przedstawiciel Rady Gminy, którzy od dłuższego czasu zwracali uwagę na konieczność prac remontowych. Czy władze gminy nic nie zrobiły? Z tym się nie zgodzę, w miesiącach wiosennych w ostatniej części rzeczonej miejscowości zebrano materiał z poboczy drogi, wykopano rowy, założono nowe przepusty. Niestety mieszkańcy nie brali czynnego udziału w tych pracach. W lipcu załatano ubytki w części nawierzchni. W poprzednich latach także prowadzono podobne prace w innej części tej miejscowości. Wykonano nawierzchnię z masy bitumicznej metodą czterokrotnego, powierzchniowego utrwalenia na długości 880 m; to mieszkańcy w roku 2017 zdecydowali, w którym miejscu dokonano tej modernizacji – odparł wójt Michał Szczepański.

 

Włodarz podkreśla, że ma świadomość, iż konieczne są prace modernizacyjne nie tylko na drodze prowadzącej do Elżbiecina, ale również na wielu innych drogach w gminie Krasne. Jak tłumaczy, często radni stają przed trudnymi wyborami, które inwestycje realizować, a które nie. Modernizować drogę, czy dołożyć do szkół, wodociągu, gospodarki mieszkaniowej, poprawy bezpieczeństwa? Są to trudne dylematy.

Mimo ogromnych potrzeb w całej gminie, to między innymi o drogę w Elżbiecinie w IV kwartale roku 2019 gmina złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie jej modernizacji, jednakże z powodu braku środków nie uzyskaliśmy pozytywnego rezultatu. Doraźne remonty są i będą realizowane i głęboko wierzę, że w ciągu tej kadencji uda się wykonać niezbędne prace, aby kompleksowo poprawić stan techniczny tej drogi – zapewnił wójt gminy Krasne.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
3 lat temu

Nie tylko w tej gminie łata się dziury na tydzień A po tygodniu problemu powraca

Ananasz
Ananasz
3 lat temu

Rujnuje zawieszenie ?? Ale czego??? Ciągnika roweru wozu ???

Ania
Ania
3 lat temu
Reply to  Ananasz

Jeśli uważa Pan że mieszkańcy tej miejscowości nie posiadają aut osobowych to jest Pan w błędzie. Mają też rodziny które aby je odwiedzić muszą pokonać tą dziurawą drogę… To jest skandal żeby w tych czasach jedyna droga dojazdowa do miejscowości była w takim stanie. Łatanie dziur nie pomaga gdyż za chwilę problem powraca i drogi są jeszcze bardziej dziurawe. Pan Wójt tej gminy obiecał mieszkańcom poprawę drogi jeszcze przed swoją kadencja, a już trochę czasu minęło odkąd zajął te stanowisko….

Kam
Kam
3 lat temu
Reply to  Ananasz

Tak, bo po wiejskich drogach jeżdżą tylko wspomniane wyżej pojazdy. Gratuluję błyskotliwej wypowiedzi i życzę żeby autor komentarza też musiał dojeżdżać codzienne do pracy po drodze umożliwiającej jazdę z prędkością 10km/h.

Prezes 77
Prezes 77
3 lat temu
Reply to  Ananasz

Casem lepiej się nie odzywać i udawać mondrego niż rozwijać wszystkie wontlipiwosci jednym komentarzem

Jan
Jan
3 lat temu

Niech osoby zobaczą jak wygląda droga w sąsiedniej wsi Zakrzewo we wsi i do drogi Makow-Krasne którą zmodernizowano tylko nie do granicy z wioską Elżbiecin