Gmina Karniewo. 17-latek utonął w zbiorniku wodnym

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 27 czerwca ok. godz. 21.45 w miejscowości Rafały (powiat makowski).

 

Jak informuje mł. asp. Katarzyna Ruszczyńska z KPP w Makowie Maz., grupa młodzieży postanowiła zorganizować ognisko przy zbiorniku wodnym. 17 – latek, który przybył na miejsce z dziewczyną postanowił popływać w zbiorniku.

 

– Przepłynął zbiornik raz, zaś w drodze powrotnej najprawdopodobniej zabrakło mu sił. Nie udało mu się dotrzeć do brzegu, zaczął się topić. Ciało zostało wyciągnięte przez nurków – informuje.

Młodzież bawiąca się przy ognisku była trzeźwa.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
booster
booster
2 lat temu

23 czerwca strazacy cwiczyli tam ratowanie tonacych . dzis im przyszło sprawdzic to wiedze :((((

Syn Zenka
Syn Zenka
2 lat temu

A koledzy i koleżanki stali i patrzyli się jak kolega woła o pomoc i się topi, nikt z nich nie kiwną palcem aby mu pomóc. Mają teraz chłopaka na sumieniu.

Jacek
Jacek
2 lat temu
Reply to  Syn Zenka

Bo to rzeczywiście wygląda jak na filmach, ludzie krzyczą machają rękami… Dla twojej wiedzy ludzie toną w ciszy poczytaj (jeżeli nie za duży wysiłek) lub pooglądaj filmiki… A dopiero wydawaj opinię

Syn Zenka
Syn Zenka
2 lat temu
Reply to  Jacek

Generalnie, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy ktoś się bawi, czy naprawdę tonie, najlepiej jest krzyknąć: „czy wszystko w porządku?”. Jeśli nam nie odpowie, to sygnał, że trzeba reagować.
Nikt z nich tego nie zrobił a na pewno nie patrzył w jego stronę co się z nim dzieje.

Ewa
Ewa
2 lat temu
Reply to  Syn Zenka

Po pierwsze- byłeś tam? Po drugie- nie wskakuje się bezmyślnie do wody na ratunek, bo w szoku i stresie można przecenić swoje umiejętności… najczęściej robi się z tego dwie lub więcej ofiar… Dzwoni się po fachową pomoc! I tyle na pewno zrobili, więc nie oceniaj i nie mów, że ktoś tu ma kogoś na sumieniu…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Syn Zenka

Brutalna prawda jest taka, że jak nie wiesz jak się zabrać za ratowanie to pójdziesz na dno z tym topiącym się.
Choć teraz można sobie gdybać.

Syn Zenka
Syn Zenka
2 lat temu

Tak, masz rację. Faktycznie, nie wszyscy umieją pływać.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Syn Zenka

Myślisz że umiejętność pływania wystarczy, aby doholowac do brzegu dorosłego, spanikowanego faceta? Jeśli tak, to bardzo się mylisz.
Nie wiem po co w ogóle teraz dyskutujesz. Gość przykozakował i zapłacił za to najwyższą cenę. Jaki cel ma teraz krytykowanie kogokolwiek?

Joanna
Joanna
2 lat temu

16 chłopa uciekło gdzie pieprz rośnie bo byli nawaleni ..zostawili chłopca tonącego z dziewczyną która nie umiała pływać …oby odpowiedzieli porządnie za to mimo że chłopcu nic życia nie przywróci 😓

Marzena
Marzena
2 lat temu
Reply to  Joanna

Zazwyczaj nie komentuje i nie wdaje się w dyskusje ale tu nie nie mogę się powstrzymać . Czy wypisując takie bzdury, nie sprawdzone informacje pomyśleliście że rodzina też to czyta jaka przykrość wyrządzacie bliskim tego chłopaka. A widzę że najwięcej mają ci do powiedzenia co nie byli tam i nie wiedzą jak to się stało. Więc moja prośba jest taka. Darujcie sobie te durne komentarze bo to nic nie wnosi a krzywdzi innych. Lepiej się pomódlcie za duszę tego chłopaka i o siłę dla rodziny.

Justyna
Justyna
2 lat temu
Reply to  Joanna

Nie wiem czy Pani potrafi czytać, ale jest jasno napisane, że młodzież była trzeźwa. Nikt z nich nie uciekł z miejsca zdarzenia. Robili co w ich mocy aby uratować kolegę. Myśli Pani, że łatwo jest uratować topiącego się mężczyznę nie potrafiąc dobrze pływać? Uważam, że Pani komentarz jest nie na miejscu i wprowadza ludzi w błąd. Proszę się doinformować, a nie paplać co ślina na język przyniesie.