Gmina Jednorożec z nowym reaktorem oczyszczalni ścieków i studnią głębinową

Dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Zapobiegania Covid-19 oraz z rezerwy premiera Mateusza Morawieckiego w gminie Jednorożec został wybudowany reaktor oczyszczalni ścieków i studnia głębinowa, która wspomoże działanie hydroforni.

 

Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec poinformował, że nowo wybudowany reaktor gminnej oczyszczalni ścieków już rozpoczął swoją pracę. Jest to druga, kluczowa dla gminy inwestycja, która podwoiła przepustowość oczyszczalni ścieków, a także pozwoliła na rozbudowę sieci kanalizacyjnej, co pozwoli w najbliższym czasie na podłączenie do niej kolejnych miejscowości, czyli  Lipę, Obórki, Małowidz i Połoń.

 

– Jestem szczęśliwy i dumny z pozyskania niemal 100 proc. środków z zewnątrz, bez obciążania budżetu gminy. Środki pochodzą z Funduszu Zapobiegania Covid-19 oraz większość, co niebagatelne, z rezerwy premiera Mateusza Morawieckiego. Rezerwa ta, to środki dedykowane, które otrzymują nieliczne samorządy i czujemy się przez to bardzo wyróżnieni. Przy okazji, tak jak w przypadku stadionu, mając do dyspozycji nadwyżkę środków, wykonaliśmy lokalną studnię głębinową – informuje Krzysztof Iwulski.

Ze studni głębinowej, gmina Jednorożec będzie czerpała wodę potrzebną do procesów technologicznych. Ma to pomóc odciążyć działanie hydroforni i stacji uzdatniania wody.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments