Gmina Jednorożec. Wójt odwołał kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej za „ciężkie naruszenia obowiązków służbowych”

W czasie ostatniej sesji Rady Gminy Jednorożec podano do wiadomości informację o odwołaniu ze skutkiem natychmiastowym kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawił się już konkurs na to stanowisko.

 

O potwierdzenie informacji dotyczącej odwołania dotychczasowej kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Alicji Kamińskiej, zwrócił się w czasie sesji gminy Jednorożec, radny Tadeusz Sobolewski.

Wójt Krzysztof Iwulski potwierdził informację.

–  W poniedziałek rozwiązałem umowę o pracę pani kierownik bez wypowiedzenia z przyczyn leżących po stronie pracownika – stwierdził i zapowiedział, że na stanowisko zostanie ogłoszony konkurs.

Ten już pojawił się na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Zapytaliśmy wójta o przyczyny odwołania pani kierownik.

– Powodem jest ciężkie naruszenia obowiązków służbowych, ale szczegółów podawać nie czuję się zobowiązany – skomentował.

 

Osoby, które chciałyby startować w konkursie muszą m.in. posiadać wykształcenie wyższe, specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej, co najmniej 3 – letni staż pracy w pomocy społecznej. Chętni muszą posiadać pełnię praw publicznych i nie mieć prawomocnego wyroku sądu skazującego za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagane dokumenty należy składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy w Jednorożcu, ul. Odrodzenia 14, 06-323 Jednorożec lub przesłać pocztą na ww. adres Urzędu (decyduje data wpływu do Urzędu) w zamkniętych kopertach  z dopiskiem na kopercie „Oferta pracy – nabór na stanowisko Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Jednorożcu” w terminie do dnia 8 maja 2023 r. do godziny 1530. Oferty, które wpłyną do urzędu po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
24 dni temu

kierownik nie musi byc karany ale o tym ze wlodarz mial wyrok to juz zapomnieli .. za vicestaroste sie juz wzieli ciekawe kiedy kolej na reszte

Tolek
Tolek
24 dni temu
Reply to  Kazik

Nie pisz głupot, dawno było słychać o tym kierowniku i tak za długo pracował

Piotr
Piotr
21 dni temu
Reply to  Tolek

Wszyscy wiedzieli i wszyscy milczeli

Magda
Magda
24 dni temu

Brawo, słuszna decyzja.

Stasiek
Stasiek
23 dni temu

w jednorożcu same bolszewiki

Jan
Jan
23 dni temu
Reply to  Stasiek

Chyba u ciebie w domu

Stasiek
Stasiek
23 dni temu
Reply to  Jan

tak tak u ciebie miało być. bolszewik jesteś i tyle.

jan
jan
22 dni temu
Reply to  Stasiek

ciekawe czy na żywo też byś był taki wygadany śmieciu

Wojtuś
Wojtuś
23 dni temu

Opieka była tylko dla swoich znajomych

Dawid
Dawid
22 dni temu
Reply to  Wojtuś

Jak u cuganow

Ewa
Ewa
23 dni temu

Miałam tą wątpliwą przyjemność poznać tą panią, bardzo nieprzyjemna osoba

Jan
Jan
23 dni temu

Była pani kierownik za darmo nie wyleciała, kto miał tą nieprzyjemność ją poznać ten wie. Bardzo dobra decyzja Pana wójta.

Henryk
Henryk
23 dni temu

Dlaczego to jest tajemnicą że nie mówi się o powodach dla których została zwolniona. Ludzie będą gdybać. A może to jest niesprawiedliwe i zwykła zawiść???

Jolka
Jolka
22 dni temu
Reply to  Henryk

No właśnie, czemu tajemnica? Sensacja teraz 😪 Jak zachodziły zmiany w bibliotece publicznej było po cichu, bez rozgłosu, a rzetelna Pani kierownik też straciła stanowisko,zresztą, nie tylko ona

jan
jan
22 dni temu
Reply to  Henryk

gwarantuje ci że nie mając poważnego powodu nie można sobie od tak kogoś w trybie natychmiastowym zwolnić.
być może to pójście na rękę Kamińskiej i nie wywlekanie publicznie jej zaniedbań.

zresztą jest konkurs można podania składać. tylko że najwięcej do powiedzenia ma patola co nie ma ani wykształcenia ani wymaganego doświadczenia 🙂