Gmina Jednorożec przyzna nagrodę pieniężną dla najlepszego maturzysty

Podczas czerwcowej Rady Gminy Jednorożec, radni przyjęli uchwałę o nagrodzie dla najlepszego maturzysty. Zostanie przyznana już w tym roku.

 

Radni Gminy Jednorożec jednomyślnie poparli uchwałę w sprawie ustanowienia Nagrody Wójta Gminy Jednorożec dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego, którzy podejmowali naukę w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Jednorożec.

–  Nagroda wcześniej była przyznawana przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, ale w związku z przejęciem liceum przez gminę będzie kontynuowana przez wójta. Zostanie przyznana także w tym roku – informuje Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec.

 

Wyróżnienie w formie pieniężnej trafi do uzdolnionych uczniów publicznych szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen na egzaminie maturalnym oraz uzyskali przynajmniej „dobrą” ocenę z zachowania. Wniosek o nagrodę dla najlepszego maturzysty, który będzie zaopiniowany przez radę pedagogiczną złoży dyrektor placówki przed 10 sierpnia każdego roku. Zostanie ona wręczona na wrześniowej lub kolejnej sesji Rady Gminy Jednorożec.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments