Gmina Jednorożec. Przygotowali świąteczny posiłek dla seniorów. Wsparła ich Fundacja Biedronki

Stowarzyszenie Jednorożec robi co może po udanej „Akcji Kolacji”, która odbyła się dzięki wsparciu Fundacji Biedronka, podjęło się ponownie przygotowania świątecznego posiłku dla seniorów. Tym razem zorganizowano spotkanie wielkanocne.

 

„Akcja Jajeczko” odbyła się 24 marca w Jednorożcu. Spotkanie oficjalnie rozpoczęła Anna Urbaniak. Następnie proboszcz Wiesław Chmielewski odmówił modlitwę oraz poświęcił pokarmy, zaś wójt Krzysztof Iwulski złożył wszystkim świąteczne życzenia.

– Aby uświetnić wydarzenie członkowie naszego Stowarzyszenia odczytali Ewangelię św. Mateusza – Mękę Pańską z podziałem na role. Następnie Zuzanna Grabowska wykonała dwie pieśni, które wprawiły nas w uroczysty nastrój. Z niemniejszym zachwytem przyjęliśmy występ Orkiestry działającej przy OSP w Krępie Starej – przekazuje stowarzyszenie.

Potem przyszedł czas na posiłek. Był tradycyjny żurek, biała kiełbasa, baby wielkanocne i inne pyszności.  Nie brakowało drobnych upominków i loterii.

– Cieszymy się, że mogliśmy po raz drugi gościć naszych niezastąpionych wiedzą i doświadczeniem seniorów. Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz – podsumowują społecznicy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments