Gmina Jednorożec. Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

W sobotę, 28 maja w miejscowości Połoń (gm. Jednorożec), patrol ruchu drogowego z przasnyskiej komendy Policji zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Toyota Corolla, którego kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 110 km/h.

 

– Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 60 km/h, 28 – letniemu mieszkańcowi województwa podlaskiego zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dopisano 10 punktów karnych – informuje KPP Przasnysz.

 

Pamiętajmy o tym, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli taka osoba w tym okresie będzie prowadzić pojazd to okres cofnięcia uprawnień zostaje przedłużony z 3 do 6 miesięcy.

 

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
28 dni temu

I bardzo dobrze. Wciąż mało za takie przekroczenie. To nie przypadkowe zagapienie się czy drobne wykroczenie drogowe ze strony kierowcy tylko potencjalne zamordowanie kogoś na drodze.

lukasz
lukasz
27 dni temu
Reply to  Dawid

Ciekawe czy ty nie przekraczasz prędkości a teraz Cwaniakujesz.

Amator
Amator
27 dni temu
Reply to  lukasz

Zaraz zakończy się zabieranie praw jazdy za 50+ bo jest niekonstytucyjne.

Anatol
Anatol
25 dni temu

Znowu te nieroby człowieka okradly?