Gmina Jednorożec. Pościg za pijanym kierowcą. 35 – latek „wydmuchał” 2,6 promila. Miał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

W piątek, 10 grudnia 2021 roku, 35 – letni kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz z obowiązującym zakazem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, około godz. 18.30 w miejscowości Budy Rządowe.

– Policjanci z Posterunku Policji w Jednorożcu, podjęli decyzję o zatrzymaniu do rutynowej kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Passat. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych kierujący volkswagenem nie reagował na polecenia do zatrzymania, a następnie zwiększając prędkość swojego pojazdu, próbował uniknąć kontroli. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się później okazało, powodem ucieczki był fakt iż kierujący, 35 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że w swoim organizmie posiadał ponad 2,6 promila alkoholu – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

 

Dodatkowo w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących, policjanci ustalili, że 35 – latek na swoim koncie ma już dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Teraz odpowie przed sądem nie tylko za jazdę na podwójnym gazie, ale również za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu. Dodatkowo mężczyzna musi się liczyć z odpowiedzialnością karną, za niezatrzymanie pojazdu do kontroli i próbę ucieczki.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
2 lat temu

5 lat z miejsca