Gmina Jednorożec. Piętnasty „Piknik z kapliczką w tle”

W niedzielę, 7 sierpnia mieszkańcy gminy Jednorożec po raz piętnasty wyruszyli na rowerowy „Piknik z kapliczką w tle”. Odwiedzili m.in. kościół w Połoni i Koło Gospodyń Wiejskich „Jasie” z Małowidza.

 

W związku, że w tym roku mija 90. rocznica zawiązania się Spółki Wodnej Orzyc, która zajęła się regulacją rzeki w latach 30. XX w. , tematem przewodnim wyprawy była dolina rzeki, która przepływa przez gminę Jednorożec.

Podczas wycieczki nie brakowało wspomnień o rozwoju sieci parafialnej w dolinie Orzyca i skarbach nadorzyckich lasów. Uczestnicy niedzielnego pikniku rowerowego odwiedzili kościół w Połoni i niedawno otwartą wystawę plenerową w Olszewce. Przewodnikiem po przygotowanej trasie była historyczka Maria Weronika Kmoch.

 

– Mimo początkowych obaw o stan dróg po ostatnich deszczach, jechaliśmy pierwotnie zaplanowaną trasą. Była nieco bardziej wymagająca i dłuższa niż zwyczajowe nasze wyprawy, ale dla zaprawionych w rowerowych wojażach to nie problem. Okazało się, że dla tych, co byli z nami po raz pierwszy, też nie było problemu – informuje Maria Weronika Kmoch.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments