Gmina Jednorożec. Nowe wnioski o zakup preferencyjny węgla

Wójt Gminy Jednorożec poinformował, że do 31 stycznia 2023 r. należy złożyć nowe wnioski o zakup preferencyjnego paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

 

Krzysztof  Iwulski, wójt gminy Jednorożec poinformował, że gmina kontynuuje sprzedaż paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych. W związku z tym, do 31 stycznia należy złożyć nowy wniosek.

– Osoby spełniające warunki uprawniające do uzyskania dodatku węglowego, które są zainteresowane zakupem węgla na preferencyjnych warunkach po cenie 2 000 zł brutto/tonę proszone są o składanie wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego (węgla kamiennego od dnia 1 stycznia 2023 r.) na nowym wzorze wniosku w terminie do dnia 31 stycznia 2022 r. Do wniosku należy załączyć podpisaną „Informację dla wnioskodawcy w sprawie warunków zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych od dnia 1 stycznia 2023 r.”. Ilość paliwa stałego możliwa do zakupu dla jednego gospodarstwa domowego po preferencyjnej cenie od dnia 1 stycznia 2023 r. wynosi 1,5 tony – informuje wójt.

 

W przypadkach, gdy mieszkaniec gminy do 31 grudnia 2022 roku nie zakupił węgla, bądź dokonał zakupu, ale w mniejszej ilości niż 1,5 tony, to ilość paliwa stałego niezakupionego w ramach limitu na 2022 r., powiększa limit na rok 2023.

Osoby, które złożyły w 2022 r. wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego i go nie kupiły, a są dalej zainteresowane, mogą także ponownie złożyć wniosek.

Wnioski o zakup węgla kamiennego należy składać do 31 stycznia 2023 r.: w Urzędzie Gminy w Jednorożcu w godzinach pracy Urzędu – parter budynku – w Punkcie Obsługi Interesanta (numer telefonu do kontaktu: 29 751 70 54), lub za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (wnioski muszą być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, profilem zaufanym lub podpisem osobistym (e – dowód).

 

j.b.

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
27 dni temu

Węgiel na zapisy i limity zużycia prądu – komuna wruciła?

Anna
Anna
27 dni temu
Reply to  karol

Wróć do podstawówki a potem gadaj o komunie

Piotr
Piotr
27 dni temu

A Karol to trochę za mało lat ma. Skoro komunę porównuje do obecnej sytuacji

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu
Reply to  Piotr

Jakby nie patrzeć, jesteśmy na dobrej drodze. W wielu obszarach już jesteśmy przed 1989 rokiem. Taki Urban na przykład mógłby się wiele od Kurskiego nauczyć.

Bartosz
Bartosz
27 dni temu
Reply to  Piotr

chcę tylko nadmienić że za 'komuny’ NE brakowało węgla i był tani jak woda. eksportowaliśmy ze 100mln ton. zima stulecia nie złamała PRL a dziś? nie byłoby co zbierać po 2 tygodniach prawdziwej zimy ze styropianowej IV RP…..