Gmina Jednorożec. Kulinarne spotkanie integracyjne „Smacznie i zdrowo” w Lipie

W poniedziałek, 18 listopada, o godzinie 13:00 w świetlicy wiejskiej w Lipie odbyło się integracyjne spotkanie kulinarne zorganizowane przez KGW w Łupie w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Smacznie i zdrowo”, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Spotkanie rozpoczęła prelekcja na temat zasad zdrowego żywienia, wzbogacona interesującą prezentacją multimedialną. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak komponować zbilansowane posiłki, które wspierają zdrowie i dobre samopoczucie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Podzieleni na zespoły uczestnicy wspólnie przygotowali szereg zdrowych i smacznych potraw.

W menu znalazła się zupa-krem z białych warzyw, owocowe koktajle, beztłuszczowe frytki oraz niskosłodzone gofry z owocami. Do przygotowania tych dań wykorzystano nowoczesny sprzęt kuchenny zakupiony w ramach projektu, w tym blendery ręczne i kielichowy, dwie gofrownice oraz frytkownicę beztłuszczową.

Kulinarna część warsztatów zakończyła się wspólną degustacją. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich dań, dzielić się wrażeniami oraz spędzić czas w miłej atmosferze przy dźwiękach muzyki. Oprawę muzyczną wydarzenia oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej umożliwił laptop, również zakupiony w ramach projektu. Sprzęt ten będzie w przyszłości wykorzystywany do prowadzenia dokumentacji stowarzyszenia.

 

 

guest
0 komentarzy