Gmina Jednorożec. 31-latek chciał uniknąć kontroli drogowej. Na koncie ma już dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

16 czerwca w Boże Ciało w Stegnie (gm. Jednorożec), mieszkaniec powiatu ostrołęckiego pomimo posiadanych zakazów sądowych, wsiadł za kierownicę pojazdu. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

– W miniony czwartek, 16 czerwca 2022 roku, tuż przed godziną 12.00 w miejscowości Stegna gm. Jednorożec, policjanci z Posterunku w Jednorożcu, postanowili zatrzymać  do kontroli drogowej pojazd marki Renault, którego kierujący na widok radiowozu, skręcił w ul. Kwiatową, a następnie wjechał na jedną z posesji. W ten sposób kierowca chciał uniknąć kontroli – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Policjanci po zatrzymaniu kierującego ustalili, że za kierownicą Renaulta siedział 31-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

– Powodem jego zachowania był fakt, iż 31 – latek na swoim  koncie w Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów ma już dwa prawomocne wyroki sądowe, zakazujące prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje.

Mężczyzna za niestosowanie się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments