Gmina Czernice Borowe. Sarna wbiegła wprost pod auto.

Przasnyscy policjanci apelują o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. Do zdarzenia z udziałem sarny doszło w ostatnim czasie w gminie Czernice Borowe.

 

W sobotę, 22 kwietnia około godziny 21.30 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Nowe Czernice (gmina Czernice Borowe).

– 37-letnia mieszkanka Przasnysza kierując samochodem osobowym marki Dacia Duster uderzyła w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd – informuje Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Policja przypomina, że najczęściej do zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt dochodzi pomiędzy zmierzchem, a świtem.

 

– Nigdy nie lekceważmy znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Widząc ten znak należy zwolnić i jechać ze stałą prędkością, aby w obliczu zagrożenia mieć czas na odpowiednią reakcję. Kiedy dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze powinniśmy natychmiast zwolnić i spróbować oddać kilka ostrzeżeń migając światłami lub użyć sygnału dźwiękowego. Jeżeli już dojdzie do kolizji z dzikim zwierzęciem, powinniśmy zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Jeśli są osoby ranne należy niezwłocznie udzielić im pomocy i zawiadomić odpowiednie służby ratunkowe, dzwoniąc na numer alarmowy 112 – wyjaśniają przasnyscy funkcjonariusze.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amator
Amator
1 rok temu

Nigdy nie lekceważ znaku .. no spoko gdyby nie był ustawiany przesadnie. Na trasie do Płocka za każdą wiochą stoi ten znak. Wygląda jak by był ustawiany jako dupochron.