Gmina Czernice Borowe. Są pieniądze na przebudowę SUW i na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Gmina Czernice Borowe wnioskowała o dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na usprawnienie gospodarki wodno – ściekowej. We wrześniu zostanie podpisana umowa.

 

6 września Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę sprawie aktualizacji listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy. Gmina Czernice Borowe zajmuje 14. miejsce na liście.

– W ramach projektu zaplanowano przebudowę Stacji Uzdatniania Wody w Czernicach Borowych i Rostkowie oraz budowę 6 przydomowych oczyszczalni ścieków. Wysokość dofinansowania wynosi 5 mln zł. We wrześniu podpisana zostanie umowa o dofinansowanie. Realizację przedsięwzięcia zaplanowano na lata 2023-2024 – informuje UG Czernice Borowe.

 

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments