Gmina Czernice Borowe pod okiem Wielkiego Brata

Pod koniec września Gmina Czernice Borowe pozyskała pieniądze na realizację projektu „Bezpieczna Gmina Czernice Borowe”. W czasie ostatniej sesji wójt Wojciech Brzeziński poinformował, że instalacja monitoringu została zakończona.

 

Gmina Czernice Borowe pozyskała dofinansowanie na realizację „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.

– Dzięki przekazanym środkom samorządy będą mogły wzmocnić bezpieczeństwo w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa oraz podnosić świadomość na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania – podawał Mazowiecki Urząd Wojewódzki, zaś gmina informowała, że w ramach projektu rozbudowany zostanie system monitoringu w miejscowościach Chojnowo, Rostkowo, Pawłowo Kościelne, Węgra i Czernice Borowe.

 

Montaż kamer już się zakończył.

– Zakończyliśmy monitorowanie gminy. Kamery pojawiły się w wielu miejscowościach. W sumie 40 kamer skierowanych na różne obiekty, m.in. na drogi, na skrzyżowania. Wkrótce pojawią się tabliczki mówiące o tym, że teren gminy jest monitorowany – mówił wójt Wojciech Brzeziński.

– Wielki Brat zatem nagrywa. Oczywiście nie wszystkie przestrzenie, ale te gdzie zdarzało się najwięcej wypadków i incydentów. Może to będzie nasza droga do bezpieczniejszej gminy – dodał.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wacek Placek
Wacek Placek
1 miesiąc temu

Kamery są.. a ludzie chodzą po krzywych chodnikach 👍

kasia
kasia
1 miesiąc temu

A w Obrebcu nie ma? Jak 40 to by starczyło dla wszystkich, i jeszcze się zapytam jakie tu się działy straszne rzeczy w tej naszej okolicy? Ktos slusznie zwrócił uwagę, wszystko się dzieje tylko drogi to kulawo.

Dzik
Dzik
1 miesiąc temu

Chiny się wam marzą?