Gmina Czernice Borowe. Na prywatnej posesji spalał odpady plastikowe

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie interweniowali w Pawłowie Kościelnym, w związku ze spalaniem odpadów.

 

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska inspektorzy podjęli działania w związku z  informacjami o spalaniu odpadów plastikowych mogących pochodzić z demontażu pojazdów. Kontrola prowadzana była na działce w Pawłowie Kościelnym (gmina Czernice Borowe) z art. 10 b ustawy o Inspekcji ochrony środowiska (Czynności podejmowane w razie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia przeciwko środowisku)

– Przeprowadzono oględziny terenu w obecności właściciela posesji, w wyniku których ujawniono miejsce, tzw. palenisko, gdzie spalane były odpady. Inspektorzy nie potwierdzili natomiast nielegalnego demontażu pojazdów – wszystkie pojazdy znajdujące się na posesji były zarejestrowane – informuje WIOŚ.

Po interwencji inspektorów właściciel posesji zobowiązał się do usunięcia pozostałości po odpadach, co potwierdziły ponowne oględziny. Za spalanie odpadów właściciel został ukarany mandatem.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments