Gmina Czernice Borowe. Dożynki gminno-parafialne w Węgrze [FOTO]

W niedzielę, 28 sierpnia 2022 r. w Węgrze odbyły się tegoroczne dożynki gminno – parafialne. Nie zabrakło dożynkowych wieńców i dzielenia chlebem.

 

Dożynki rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną za tegoroczne plony. Na uroczystości przybyły liczne delegacje z wieńcami z Parafii Węgra, Parafii Rostkowo i Parafii Czernice Borowe. Następnie barwny korowód przemaszerował na plac przy strażnicy OSP, gdzie odbył się dożynkowy piknik.

Swoje stoiska promocyjne z degustacją potraw tradycyjnych przygotowały sołectwa: Zberoż, Węgra, Borkowo – Falenta, Grójec i Olszewiec.

 

Nie zabrakło dzielenia się chlebem dożynkowym oraz przemówień zaproszonych gości. Głos zabrał senator Jan Maria Jackowski, Monika Golubska w imieniu poseł na sejm RP Anny Cicholskiej, Jacek Bartołd  – przewodniczący Rady Gminy, który imieniu Marszałka Województwa odczytał list oraz wójt gminy Wojciech Brzeziński.

W trakcie wydarzenia zgromadzeni wysłuchali koncertu Zespołu Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Czernice Borowe z gościnnym udziałem Olgi z Ukrainy.

Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz toru przeszkód dla małych strażaków, przygotowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Węgrze.

– Dziękuję wszystkim gościom, delegacjom, pocztom sztandarowym i mieszkańcom uczestniczącym w tegorocznych dożynkach. Podziękowania kieruję do proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Węgrze ks. Sławomira Szumskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Czernice Borowe Jacka Bartołda za współorganizację tegorocznych dożynek. Dziękuję wszystkim delegacjom, które przygotowały wieńce dożynkowe za wasz trud i pracę włożoną w ich wykonanie. Dziękuję sołectwom z parafii Węgra za przygotowanie degustacji regionalnych potraw oraz Przedstawicielom KRUS, Państwowej Uczelni Zawodowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze za przygotowanie stoisk promocyjnych i animacji. Dziękuję Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, Zespołowi Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania za kultywowanie dożynkowych tradycji – mówił wójt Wojciech Brzeziński.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
1 rok temu

Jak miło że Pan wójt zaprosił senatora J M R Obaj panowie z ogromną klasą

trackback

[…] Źródło: infoprzasnysz.com […]