Gmina Czernice Borowe. Dostawczym Iveco jechał 103km/h w terenie zabudowanym

Wczoraj, 12 kwietnia tuż po godzinie 14.00 w Obrębcu (gm. Czernice Borowe), policjanci z przasnyskiego Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej, 24-letniego kierującego samochodem dostawczym marki IVECO, który w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 103 km/h.

 

– Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości aż o 53 k,/h w terenie zabudowanym, kierujący dostawczakiem został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, otrzymał 10 punktów karnych, a ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

 

Przypominamy, że kierujący który decyduje się na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli w tym okresie, będzie nadal prowadzić pojazdy, okres zatrzymania uprawnień zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie, starosta ma obowiązek wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments