Gmina Chorzele z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Ponad 2,4 mln zł trafi do gminy Chorzele w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość podpisania umów z udziałem Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła odbyła się 14 czerwca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

We wtorek, 14 czerwca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania umów. Dofinansowanie otrzymała m.in. gmina Chorzele. Burmistrz Beata Szczepankowska podpisała umowę na kwotę ponad 2,4 mln zł, na rozbudowę drogi gminnej Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta Etap II.

 

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów podatkowych jednostek samorządu terytorialnego: im niższe dochody podatkowe, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments