Gmina Chorzele. Wybrano radę i sołtysa sołectwa Rzodkiewnica

W gminie Chorzele trwają wybory na sołtysów i do rad sołeckich. Tym razem wybierano przedstawicieli sołectwa Rzodkiewnica na kadencję 2024-2029. Sołtysem został Zygmunt Stanisław.

 

Na zebraniu sołectwa Rzodkiewnica wybrano sołtysa i radę sołecką na kadencję 2024-2029.

– Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkańców. W wyborach, wraz z Mieszkańcami uczestniczyła zastępca burmistrza Miasta i Gminy Chorzele Aneta Bacławska oraz inspektor z Urzędu Miasta i Gminy Justyna Smolińska – informuje samorząd.

Podczas zebrania wiejskiego zastępca burmistrza podziękowała za pracę na rzecz mieszkańców i współpracę z gminą dotychczasowej władzy sołectwa Rzodkiewnica.

– Aneta Bacławska podziękowała za dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców i współpracę z gminą ustępującemu sołtysowi Kazimierzowi Kacprzykowi i radzie sołeckiej oraz przekazała słowa uznania dla działań, jakie sołtyski i sołtysi oraz rady sołeckie realizują na rzecz społeczności lokalnej – dodaje gmina.

Rozmawiano również o bieżących sprawach i planach Miasta i Gminy Chorzele.

Sołtysem sołectwa Rzodkiewnica na kadencję 2024-2029 został wybrany Zygmunt Stanisław. Do rady sołeckiej wybrano Garbarczyk Milenę, Merchel Bożenę, Nowicką Annę i Orzoł Zofię.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments